Szkolne Dni Promocji Zdrowia

Jak co roku w naszej szkole odbywają się Dni Promocji Zdrowia., podczas których wspólnie promujemy wśród społeczności szkolnej zdrowy styl życia poprzez realizację różnorodnych działań profilaktycznych. W tym roku szkolnym nasze działania podejmowaliśmy od 10 do 14 czerwca.
Uczniowie wraz z wychowawcami miło spędzili czas w trakcie śniadań na trawie, gdzie wspólny posiłek pozwolił na wzmocnienie więzi pomiędzy członkami klasy. Dla wszystkich oddziałów odbyły się 11 i 12 czerwca rozgrywki sportowe, nad organizacją których czuwała nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Werner. Wybrane zostały drużyny dziesięciu zawodników (5 dziewczyn /5 chłopców) z każdej klasy. W pierwszym dniu startowały klasy I-III. Rywalizowały między sobą .Wygrała klasa I c. Klasy II i III rywalizowały wspólnie. Wygrała klasa II a. Nagrody – czekoladki otrzymali wszyscy uczestnicy, a owoce tylko zwycięscy. W drugim dniu rozgrywek rywalizowały klasy czwarte, piąte. W klasach czwartych zwycięzcą okazała się klasa IV c, a w klasach piątych klasa Va. Zwycięzców wyłoniły konkurencje – wyścigi rzędów (biegi, skoki przez przeszkody, toczenie piłek). Zwycięzcy otrzymali soczki, a pozostali uczestnicy słodycze.
W klasach szóstych, siódmych zwyciężyła klasa VI a. Poradziła sobie najlepiej z konkurencjami szybkościowymi, skocznościowymi.
Klasy gimnazjalne i VIII a rywalizowały między sobą. Tutaj zwycięzcą okazała się klasa III b. Nagrodami były słodycze i owoce. Wszyscy się doskonale bawili, humory dopisywały, miłym zaskoczeniem dla wszystkich było trzech klaunów. W rolę których wcieliły się uczennice: Angelika Filec, Patrycja Kozik i Oliwia Koźlik Dziewczyny świetnie prezentowały sie w strojach, zaczęcały dzieci do aktywnego udziału i prezentowały jak należy poprawnie wykonać zadania. Uczniowie, którzy cyklicznie czytają bajki przedszkolakom, w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia, przygotowały specjalnie bajkę o zdrowiu dla swoich słuchaczy.
Ponadto każda z klas wzięła udział w dodatkowym przedsięwzięciu. W dniu 10 czerwca klasy pierwsze wzięły udział w spotkaniu z higienistką stomatologiczną Moniką Zniszczoł, dotyczącym higieny jamy ustnej. Pani Monika Zniszczoł w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, dlaczego tak ważne dbanie jest o stan uzębienia oraz jak należy to robić prawidłowo. Klasy drugie wraz z wychowawcami udali się do pasieki, na spotkanie z pszczelarzem Panem Sławomirem Bulendą Dzieciaki były pod wrażeniem, tego co zobaczyły podczas wycieczki. W tym dniu odbyło się również spotkanie z kosmetyczką na temat zmian skórnych w okresie dojrzewania oraz dbania o wygląd skóry – dla klasy ósmej i trzecich gimnazjalnych. Prelekcja Pani Ewy Parzych była przeplatana ćwiczeniami praktycznymi. Chętne osoby brały udział w zabiegach pielęgnacyjnych.
11 czerwca klasy piąte wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej z ratownikiem medycznym Dawidem Kazanieckim. Uczniowie nie bali się zadawać pytań, ani brać udziału w ćwiczeniach praktycznych. Otrzymali sporą bazę praktycznych wskazówek od specjalisty. Natomiast klasy szóste i siódme wzięły udział w spotkaniu nt. coaching zdrowia i sportu.
W środę, 12 czerwca odbyło się spotkanie dla klas czwartych z rehabilitantem Panem dr Krzysztofem Fabianem, który omówił jak należy dbać o kręgosłup i dlaczego to jest tak istotne.
W czwartek, 13 czerwca dla dziewczyn klas III gimnazjalnych i ósmej zorganizowana została prelekcja z położną dotycząca higieny okresu dojrzewania i profilaktyki chorób piersi. Klasa VII wzięła udział w warsztatach z pedagogiem pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”, w czasie których uczniowie mieli okazję poszerzyć zakres swojej wiedzy o szkodliwości nowych narkotyków.
W piątek 14 czerwca, klasa trzecia wzięła udział w warsztatach z dietetykiem.
Wszystkim zaangażowanym w włączenie się w organizację wyżej wymienionych działań serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że nasze działania wpłyną na świadome zachowania naszych uczniów sprzyjające utrzymaniu i ochronie zdrowia.

Zapraszamy do galerii zdjęć