Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów

W piątek 4 października 2019 r. 49 pierwszoklasistów z naszej szkoły złożyło uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tego momentu pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi w Świerklanach stali się pełnoprawnymi uczniami. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności w przygotowanym – pod kierunkiem wychowawców –  programie artystycznym. W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki. Jesteśmy przekonani, że uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia pozostanie w pamięci nas wszystkich.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA GALERII ZDJĘĆ