Z wizytą w Trzebnicy i stolicy Dolnego Śląska

Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy jest obowiązkowym punktem do zwiedzania dla uczniów klas VII z okazji zbliżającego się święta szkoły – wszak postać Jadwigi nierozerwalnie wiąże się z Trzebnicą. Wraz z mężem, Henrykiem Brodatym, ufundowała tu w 1202 r. kościół i klasztor cysterek. W tutejszej bazylice znajduje się również grobowiec Świętej. Pośród starych klasztornych murów mogliśmy jeszcze dokładniej zgłębić postać Patronki.

Kolejnym punktem wycieczki był Wrocław. Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od  Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO. Poczuliśmy tam klimat gorącej Afryki i poznaliśmy jej niezwykłych mieszkańców.

Następnie  zwiedziliśmy starówkę, która jest niewątpliwie jedną z piękniejszych w Polsce, a także jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Podczas zwiedzania towarzyszyły nam wrocławskie krasnale, dzięki którym uśmiech nie schodził z naszej twarzy. Mogliśmy również podziwiać arcydzieło jakim jest Panorama Racławicka.

Wieczorem wróciliśmy do hotelu na zasłużony wypoczynek po wyczerpującym dniu.

Następnego dnia, wczesnym rankiem udaliśmy się na taras widokowy najwyższego budynku we Wrocławiu Sky Tower. Widoki z 49 piętra (200 m nad ziemią) były oszałamiające. Potem zwiedzaliśmy najstarszą, kryjącą wiele zabytków część Wrocławia – Ostrów Tumski i Stare Jatki.

Ostatnim przystankiem było Centrum nauki i wiedzy o wodzie – Hydropolis. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Te niewątpliwie intensywne, obfitujące w atrakcje dwa dni na zawsze zapadną w naszej pamięci.