Miedzy nami

Cieszy nas, że choć projekt „Miedzy nami” został już zamknięty, to nadal utrzymywana jest współpraca między partnerskimi szkołami. We wrześniu nasza została zaproszona, by odwiedzić kolegów ze svinowskiej podstawówki.

Wycieczka odbyła się 23 września wzięli w niej udział chętni uczniowie z klasy VI c i VII a. Dla dzieci przygotowano zajęcia, których celem było powtórzenie wiadomości z ruchu drogowego. Uczniowie spotkali się z policjantkami i przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Następnie założyli kaski i wspólnie z czeskimi kolegami przeszli na plac manewrowy, gdzie pod czujnym okiem policjantek mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Była to wspaniała zabawa i dla młodszych i starszych.

Po zajęciach praktycznych organizatorzy spotkania zaproponowali wspólną pracę plastyczną: projekt placu manewrowego. Dzieci pracowały w mieszanych grupach, dzięki czemu mogły poćwiczyć umiejętność porozumiewania się. Powstały naprawdę piękne prace, które ozdobią
korytarze ostravskiej szkoły.

Żal było wyjeżdżać. Na koniec uściski i zapewnienie o kolejnym spotkaniu. Ty razem w Polsce. Uczniowie już czekają.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu