Dni Promocji Zdrowia – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Chyba najsmaczniejszym dniem Szkolnych Dni promocji zdrowia jest spotkanie z dietetykiem. W tym roku również 29 maja, klasy czwarte odwiedziła absolwentka naszej szkoły, studentka dietetyki – Patrycja Kermel. Pani Patrycja przedstawiła dzieciom zasady zdrowego żywienia, omówiła wpływ nadmiaru cukru i tłuszczów na nasz organizm. Przestrzegała  przed picem niezdrowych napojów energetycznych, zachęcała dzieci do zdrowych nawyków. Uczniowie chętnie słuchali wykładu i odpowiadali na pytania.

Następnie wszyscy przygotowali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po takim śniadaniu pewnie wszyscy uczniowie otrzymali tego dnia tylko dobre oceny.

Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji za wizytę w naszej szkole, a Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świerklanach za przekazanie środków na zakup owoców.