Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku 23 kwietnia przypada w niedzielę, dlatego wszystkie akcje przeprowadzone będą od poniedziałku 24 kwietnia 2023r. Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach plastycznych i nie tylko. Zapraszamy do udziału w  akcji „Słodkie wypożyczanie” w losowo wybrane dni. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej oraz udziału w konkursach. Czekają wspaniałe nagrody!!!

Klasy I-III

  • Konkurs plastyczny – „Podróże z książką” – praca plastyczna polegająca na wykonaniu pocztówki przedstawiającej miejsca i bohaterów przeczytanych niedawno książek.

Format A4, prace powinny być wykonane na papierze typu blok techniczny, prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, pastele suche, pastele olejne, collage).

Klasy IV-VI

  • Lektury naszych rodziców i dziadków – przeprowadzenie wywiadu ze swoimi rodzicami lub dziadkami. Podczas rodzinnych rozmów zapytaj, jakie książki czytali, co im się podobało, jakie mieli zainteresowania? Wszystko to zapisz na komputerze w formie wywiadu (pamiętaj o sposobie jego zapisu) i wydruk oddaj w bibliotece.

Klasy VI-VIII

  • Konkurs plastyczny – „Książki mojego dzieciństwa” – wykonanie plakatu przedstawiającego okładki książek, które czytaliście w klasach młodszych, a które zapadły Wam w pamięci.

Format A3, prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, pastele suche, pastele olejne, collage).

Prace plastyczne i wywiad oddajemy w bibliotece szkolnej do dnia 5 maja 2023 r.