Klasy piąte przesyłają pozdrowienia z Kotliny Kłodzkiej

Uczniowie klas piątych trzy dni spędzili w malowniczych zakątkach KOTLNY KŁODZKIEJ. Pierwszego dnia zdobyli TWIERDZĘ KŁODZKĄ –  to ogromna fortyfikacja zajmująca obszar 30 hektarów. Odwiedzili też MINIEUROLAND – park miniatur z makietami słynnych budowli ze świata i Ziemi Kłodzkiej.  Drugiego dnia spacerowali po PARKU ZDROJOWYM w Kudowie. Zobaczyli jedyną w Polsce KAPLICĘ CZASZEK. W tężni oddychali słonym powietrzem, a w MUZEUM ZABAWEK przenieśli się do lat dzieciństwa rodziców i dziadków. Odwiedzili też SKANSEN w KUDOWIE-ZDROJU, gdzie podziwiali ekspozycje związane z dawnymi zawodami, których już dziś nie spotykamy. W ostatnim dniu zwiedzali KOPALNIĘ ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU oraz poznali historię PAŁACU w KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM.

A jak swój pierwszy kilkudniowy wyjazd komentują uczniowie klas piątych?

– Najlepsze było Muzeum Zabawek. Było tam wiele starych zabawek, niektóre miały nawet 100 lat. Można było wejść do sali, w której uczyli się nasi przodkowie.

-Podobał mi Park Miniatur. Były tam popularne i znane modele budowli z całego świata.

-Cieszę się, że mogliśmy razem spędzać bardzo miło czas.

-Zachwyciła mnie Kopalna Złota. Spodobało mi się formowanie sztabek złota oraz wybijanie monet.

-Według mnie atmosfera wycieczki była bardzo przyjazna, wesoła i ciutkę hałaśliwa. Najlepsze były wieczory, bo wtedy najwięcej się działo. Chciałbym jeszcze kiedyś pojechać na podobną wycieczkę.

-Na wycieczce była bardzo miła atmosfera. Najbardziej podobało mi się, gdy spotykaliśmy się w naszych pokojach – rozmawialiśmy i graliśmy w gry. Przez całą wycieczkę była niesamowita zabawa.

-Szlak Ginących Zawodów zdecydowanie był jedną z najlepszych atrakcji. Były tam słodkie zwierzątka,  zobaczyliśmy  też pokazy garncarstwa i pieczenia chleba.

-Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogliśmy bardziej poznać osoby z klas piątych i dowiedzieć się o nich więcej, co spowodowało większą więź.

i przyjaźń miedzy nami z czego jestem bardzo zadowolona.

-Podobało mi się, że spędziłem czas z przyjaciółmi.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA GALERII ZDJĘĆ