Lekcja filmowa z udziałem klas 4, 5 i 6

5 października klasy czwarte, piąte i szóste uczestniczyły lekcji filmowej na temat: Jak oni to zrobili? Czyli o efektach specjalnych. Zajęcia te, połączone z projekcją filmu, odbyły się w jastrzębskim kinie.  Uczniowie m.in. dowiedzieli się, z czego robi się śnieg, jak są poruszane w filmach dinozaury, na czym polega praca kaskaderów itd.  Uczestnicy wyjazdu z ciekawością zobaczyli film „Wilczy gang”. Ten familijno – przygodowy obraz przeniósł młodych miłosników kina do zaczarowanej krainy, w której  trójka  bohaterów musiała połączyć siły, aby uratować istnienie miasta i pokonać złe moce. Wyjazdy uczniów na warsztaty organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej stanowią atrakcyjną dla dzieci formę edukacji.