Spotkanie z interesującym mieszkańcem naszej gminy

26 kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w spotkaniu z licencjonowanym mechanikiem lotniczym Panem Wojciechem Buchem (absolwentem naszej szkoły), który przeniósł nas w fascynującą podróż w Świat Techniki Lotniczej. Pan Wojciech obecnie pracuje w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. Zajmuje się przeglądem, konserwacją, naprawą i montażem komponentów lotniczych. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom ciekawego zawodu związanego z lotnictwem. Pan Wojciech już na wstępie zwrócił naszą uwagę na fakt, że praca mechanika lotniczego wymaga nie tylko rozległej wiedzy, ale również precyzji, odpowiedzialności i umiejętności pracy pod presją czasu. Podczas spotkania Pan Wojciech przedstawił nam różne aspekty swojej pracy. Wyjaśnił, że dzień mechanika lotniczego zaczyna się od szczegółowego przegladu maszyn. Pokazał nam różne narzędzia i technologie, które są używane w diagnostyce i naprawie samolotów.

Mieliśmy okazję zadać Panu Wojtkowi kilka pytań. Mieliśmy okazję zadać Panu Wojtkowi kilka pytań. Opowiedział o najtrudniejszych wyzwaniach z jakimi musiał się zmierzyć w swojej karierze oraz o satysfakcji płynącej z rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych. Pan Wojtek podzielił się również anegdotami z codziennej pracy, pokazując, że zawód mechanika lotniczego, mimo swojej odpowiedzialności, może być pełen pasji i satysfakcji.