Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

“Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie…”

Słowa piosenki Magdy Umer były hasłem tegorocznego Święta Szkoły. Po dwóch latach przerwy mogliśmy znów spotkać się i wspólnie świętować. To już 94 urodziny naszej szkoły i święto jej patronki.

Tego dnia nasza szkoła prezentowała się niezwykle pięknie. Sala gimnastyczna i szkolne korytarze zostały udekorowane różnorodnymi darami jesieni, co pozwoliło stworzyć w szkole niezwykły, magiczny klimat złotej polskiej jesieni.

Nasz jubileusz rozpoczęliśmy uroczyście od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły.  Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście zobaczyli montaż słowno – muzyczny. Dzieci przedstawiły życiorys św. Jadwigi, opowiedziały historię szkoły, uczniowie klas 3 zaprezentowali regionalny taniec, a Zosia Drzymulska zagrała na pianinie utwór „Dla Elizy”.

Uroczystość  święta szkoły połączona była z obchodami Dnia Nauczyciela, dlatego na koniec akademii uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, a  Samorząd Uczniowski wręczył specjalne nagrody dla Nauczyciela Mistrza, Kumpla i Kosy. Wszak  “Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać.” – jak mawiał Mark Twain.