Święto Szkoły

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły – Świętej Jadwigi Śląskiej – miały inny przebieg niż zazwyczaj. 16 października 2020 roku nie mogliśmy zebrać się wszyscy razem, aby świętować, ale mimo to, ten dzień zapisze się w naszej pamięci. Uczniowie naszej szkoły – od tych najmłodszych do najstarszych – zobaczyli film przestawiający sylwetkę oraz życie naszej patronki i jej rodziny. Dowiedzieli się również jak wygląda ceremoniał szkolny: co przedstawia nasz sztandar i o czym jest hymn. Po obejrzeniu filmu wszyscy zmierzyli się z krzyżówką tematycznie związaną ze Świętą Jadwigą. Krzyżówki były w dwóch wersjach: krótsza i łatwiejsza dla uczniów klas I-III oraz dłuższa i trudniejsza dla uczniów klas IV-VIII. Dzięki takiej formie zabawy, pozyskali ogromną wiedzę o tak ważnej dla naszej społeczności szkolnej jak i  dla całego Śląska postaci. Z okazji obchodów święta naszej szkoły został również ogłoszony konkurs plastyczny zatytułowany „Scena z życia Świętej Jadwigi – patronki naszej szkoły”. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace spośród prawie sześćdziesięciu! Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I-III

I miejsce: Michał Maciończyk z klasy I a

II miejsce: Dominik Dzierżęga z klasy II a

III miejsce: Wiktor Werber z klasy II b oraz Damian Mrowiec z klasy III c

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marcelina Mrowiec  z klasy I a

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce: Maja Buchta z klasy IV a oraz Robert Wita z klasy VI a

II miejsce: Zuzanna Brachaczek z klasy IVa

III miejsce : Zuzanna Chmiel z klasy IV a

Wyróżnienie otrzymała praca Krzysztofa Sobika z klasy VII b

Laureatom serdecznie gratulujemy zdolności artystycznych i życzymy dalszych sukcesów!

Z wszystkich prac plastycznych powstała galeria, którą społeczność szkolna może zobaczyć na dolnym korytarzu naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: KLIKNIJ